

Дифтерія викликає утворення плівок у горлі, що ускладнюють дихання, і може уразити серце, нирки та нервову систему. Правець має високу смертність навіть при наданні медичної допомоги, а кашлюк може призвести до затримки дихання у немовлят.
Захиститися від них легко — достатньо вакцинуватися, починаючи з двох місяців життя малюка. 

В Україні доступні кілька вакцин: АКДП та АаКДП — трикомпонентні, які захищають від кашлюку, дифтерії та правця, а також АДП і АДП-м — двокомпонентні, які застосовуються для захисту від дифтерії та правця. Ваш лікар допоможе вибрати найкращий варіант для вас чи вашої дитини, тому не потрібно занурюватися в деталі. Довіртеся професіоналам, вони завжди знають, коли і яку вакцину варто обрати. 

Щоб зупинити поширення цих хвороб, потрібно вакцинувати 95% населення. На жаль, у 2023 році рівень щеплення серед дітей до року склав лише 83,4%, що недостатньо для створення колективного імунітету. Як наслідок, вже за перші пів року 2024 року в Україні було зареєстровано у 30 разів більше випадків кашлюку, ніж за той самий період 2023 року. 

Якщо ви пропустили планову вакцинацію, це можна виправити. Проконсультуйтеся з вашим лікарем, і він складе індивідуальний графік щеплень. Для дорослих, які не мають підтверджень про вакцинацію, потрібно отримати щонайменше три дози вакцини проти правця і дифтерії для повноцінного захисту. 

Дізнайтеся більше про небезпеку цих хвороб і не відкладайте захист на потім!

МОЗ України