Підтримка сімей, які нещодавно народили: як правильно говорити про грудне вигодовування

Комунікація між лікарями та матерями має вирішальне значення для успішного грудного вигодовування.
Кожна жінка, яка тільки що стала матір’ю, потребує всебічної підтримки, включаючи допомогу з грудним вигодовуванням. Важливо використовувати людиноорієнтований підхід у спілкуванні.
Якісне спілкування може суттєво вплинути на мотивацію матері, успішність грудного вигодовування та загальне здоров’я матері і дитини.
Ефективна комунікація передбачає використання вербальних (слова, тон голосу, чистота мови) та невербальних (міміка, жести, мова тіла) засобів.
Ось кілька порад для комунікації з матерями:
🔸Будьте проактивними: запитуйте жінок про їх самопочуття, тривоги, можливий дискомфорт або біль. Пам’ятайте, що вони можуть не завжди бути готові говорити першими.
🔸Вмійте вислуховувати.
🔸Уникайте власних припущень та оцінювальних суджень.
🔸Не знецінюйте емоції: всі почуття важливі.
🔸Не тисніть на жінку: будь-яке рішення стосовно грудного вигодовування заслуговує на повагу.
🔸Не перевантажуйте матерів інформацією: подавайте її поступово,надавайте друковані матеріали, посилання на корисні ресурси, які жінка зможе використовувати в подальшому.
🔸Переконайтесь, що жінка зрозуміла ваші рекомендації.
🔸Означте можливі контакти для зв’язку з вами або іншими спеціалістами, якщо виникне така потреба.
Якщо жінка переживає різні емоції щодо себе, своєї дитини та нового досвіду материнства, поясніть, що плакати або сміятись, відчувати любов до дитини одразу або згодом — це нормально. Розкажіть про післяпологову меланхолію і звертайте увагу на червоні прапорці. За потреби, запропонуйте пройти тестування на наявність післяпологової депресії.
Джерело: https://t.me/academy_NSZU/1342https://t.me/centr3dn/661
Прокрутка до верху