як захиститись від гепатиту

🟢 Вірусний гепатит — це захворювання печінки. Є п’ять основних типів вірусів гепатиту: А, В, С, D і Е. Кожен із цих вірусів має свої особливості передачі та симптоми. Найпоширенішими є А, B та C. Найнебезпечнішими — В та С.
🟢 Вірус гепатиту А передається через недостатню особисту гігієну та вживання забруднених харчів та води. Тож щоб уберегтись від гепатиту А потрібно дбати про гігієну рук, мити овочі та фрукти чистою водою перед споживанням, не використовувати воду сумнівної якості. Захиститись від гепатиту А допоможе вакцинація. Але ця вакцина не входить до Національного календаря щеплень, тож придбати її необхідно за власний кошт.
🟢 Інфікування вірусами гепатиту В та С відбувається в результаті контакту через пошкоджену шкіру або слизові оболонки з інфікованими рідинами організму (переважно кров). Ці віруси передаються при народженні від матері до дитини, через незахищені статеві контакти, під час татуювання, пірсингу, інших маніпуляцій нестерильними інструментами, під час спільного використання шприців при вживанні наркотиків, при переливанні крові та її компонентів. Докладніше про це читайте тут: https://cutt.ly/SelUQfBn.
Тому рекомендується проходити косметичні та медичні процедури лише в тих закладах, які можуть гарантувати стерильність інструментів, не ділитися бритвами, зубними щітками, манікюрними ножицями, завжди використовувати презервативи.
🟢 Профілактикою гепатиту В є вакцинація. За Національним календарем щеплень діти отримують три дози вакцини упродовж перших шести місяців життя. Вакцинація дорослих бюджетним коштом не передбачена, проте можна придбати вакцину самостійно. Вакцини проти гепатиту С не існує.
🟢 Гепатит В неможливо вилікувати. Проте пацієнти мають постійно приймати противірусні препарати, які стримують розвиток вірусу та запобігають серйозним хворобам печінки. Гепатит С можна вилікувати. Чим раніше буде виявлено вірус та розпочато лікування, тим вищі шанси на повне одужання або контроль вірусу.
🟢 У разі підозри гепатиту потрібно звертатися до сімейного лікаря для діагностики та визначення подальшого маршруту. Більше інформації про алгоритми тестування читайте на сайті Центру громалського здоров’я: https://cutt.ly/MelUEY0K.
Бережіть себе і своїх рідних!

Джерело: https://www.facebook.com/nszu.care

Прокрутка до верху